Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D9
74
kn107543
K94
#
10764
82
D862
EDkn
#
Ekn2
EKD10965

653
#
K853
kn3
EK9
10872

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N57243
S57233
Ö8611910
V8611910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 Ö+1 E -170 46/0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö+2 K -200 42/4
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 Ö+3 E -200 42/4
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 2 Ö+3 E -200 42/4
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö= E -420 38/8
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 E -450 18/28
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gun Bellander - Gunlis Åberg 4 Ö+1 E -450 18/28
Nina Nilsson - Jane Brändemar Claudia Sjöberg - Mats Andersson 4 Ö+1 E -450 18/28
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Jan Öhman - Gunnar Olsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö+1 K -450 18/28
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Göran Ekelund - Hans Mattsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 Ö+1 3 -450 18/28
Jan Clementsson - Lars Becklén Milan Korac - Yvonne Tolf 4 Ö+1 E -450 18/28
Inga Derving - Ulla Nilborn Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö+1 E -450 18/28
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 Ö+1 E -450 18/28
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+1 K -450 18/28
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 E -450 18/28
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 4 Ö+1 E -450 18/28
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 Ö+1 E -450 18/28
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 E -450 18/28
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 E -450 18/28