Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
1074
D982
D2
K964
#
KDkn93
kn54
10864
kn
#
852
103
93
ED8532
#
E6
EK76
EKkn75
107

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N71011710
S71010710
Ö53263
V53263
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bonnie Clementsson - Klas Bellander 3NT N+2 3 460 46/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+1 K 450 35/11
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gun Bellander - Gunlis Åberg 4 S+1 Kn 450 35/11
Jan Öhman - Gunnar Olsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S+1 K 450 35/11
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sonja Christensson - Bo Månsson 4 N+1 5 450 35/11
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Göran Ekelund - Hans Mattsson 4 S+1 K 450 35/11
Jan Clementsson - Lars Becklén Milan Korac - Yvonne Tolf 4 N+1 E 450 35/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+1 E 450 35/11
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 4 N+1 9 450 35/11
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 9 450 35/11
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+1 9 450 35/11
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 S= Kn 420 24/22
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 1NT N+4 10 210 22/24
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 S+2 K 200 19/27
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S+2 K 200 19/27
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 S+1 Kn 170 15/31
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Karlsson - Ann Bomark 2 S+2 Kn 170 15/31
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 S+1 Kn 130 9/37
Inga Derving - Ulla Nilborn Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 S+3 K 130 9/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S+1 Kn 130 9/37
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mona Andersson - Anita Olofsson 3 S+1 K 130 9/37
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= K 110 4/42
Nina Nilsson - Jane Brändemar Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2 V-1 D 50 2/44
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5 N-1 9 -50 0/46