Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
E4
Dkn9632
E2
875
#
973
EK
6
kn1096432
#
K10852
84
Kkn543
K
#
Dkn6
1075
D10987
ED

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N47956
S47956
Ö86384
V86384
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Ekelund - Hans Mattsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3D Ö-4 6 800 46/0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= 8 620 44/2
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ann Christin Åxman - Marianne Falck 3NT N= 4 600 42/4
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Magnus Friberg - Karen Nielsen 5D V-3 D 500 39/7
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rutger Persson - Claes Nilsson 3D Ö-3 5 500 39/7
Jan Clementsson - Lars Becklén Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N+1 4 170 36/10
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= K 140 34/12
Jan Öhman - Gunnar Olsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö-2 10 100 29/17
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 V-2 E 100 29/17
Agneta Johansson - Lars Svensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 Ö-2 10 100 29/17
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 V-2 E 100 29/17
Milan Korac - Yvonne Tolf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V-1 E 50 21/25
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 Ö-1 5 50 21/25
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö-1 5 50 21/25
Mona Andersson - Anita Olofsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 10 50 21/25
Sonja Christensson - Bo Månsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-1 K -100 10/36
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N-1 K -100 10/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-1 K -100 10/36
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N-1 K -100 10/36
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N-1 K -100 10/36
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 K -100 10/36
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 K -100 10/36
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 3 V= E -110 2/44
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Schneider - Ester Schneider 3 Ö= 5 -140 0/46