Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
5
kn103
9542
E10864
#
K103
E7642
K107
K7
#
D864
D98
kn863
D3
#
Ekn972
K5
ED
kn952

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N96566
S107567
Ö36766
V36766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 S= E 400 46/0
Sonja Christensson - Bo Månsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 4 S+1 7 150 43/3
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 E 150 43/3
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 S+1 7 130 39/7
Mona Andersson - Anita Olofsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 S= E 130 39/7
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S= E 110 35/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S+1 3 110 35/11
Marianne Servin - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V-2 5 100 30/16
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V-2 5 100 30/16
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 V-2 5 100 30/16
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-1 5 50 21/25
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT Ö-1 7 50 21/25
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Ekelund - Hans Mattsson 3 V-1 5 50 21/25
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 V-1 5 50 21/25
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 V-1 5 50 21/25
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3 V-1 5 50 21/25
Magnus Friberg - Karen Nielsen Jan Clementsson - Lars Becklén 2 S-1 E -50 12/34
Inga Derving - Ulla Nilborn Bonnie Clementsson - Klas Bellander 1 S-1 6 -50 12/34
Björn Karlsson - Ann Bomark Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT N-1 8 -50 12/34
Rolf Bergström - Christer Löfgren Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 V= 5 -110 4/42
Milan Korac - Yvonne Tolf Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V= 5 -110 4/42
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V= 5 -110 4/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Schneider - Ester Schneider 2 V= 5 -110 4/42
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V= 5 -110 4/42