Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EKkn1053
93
E3
Kkn10
#
62
E42
10954
D853
#
D987
Dkn108

E9762
#
4
K765
KDkn8762
4

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 200
 NT
N410789
S410779
Ö93553
V93553
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S+3 3 690 46/0
Magnus Friberg - Karen Nielsen Jan Clementsson - Lars Becklén 4 N= D 620 43/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Ekelund - Hans Mattsson 4 N= D 620 43/3
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 N+1 D 140 39/7
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3 N= D 140 39/7
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-1 E -100 26/20
Rolf Bergström - Christer Löfgren Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 N-1 D -100 26/20
Milan Korac - Yvonne Tolf Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-1 E -100 26/20
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT N-1 D -100 26/20
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N-1 D -100 26/20
Mona Andersson - Anita Olofsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 S-1 6 -100 26/20
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N-1 D -100 26/20
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Schneider - Ester Schneider 4 N-1 D -100 26/20
Björn Karlsson - Ann Bomark Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 5 S-1 3 -100 26/20
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 E -100 26/20
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 D -100 26/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-2 D -200 7/39
Sonja Christensson - Bo Månsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 4NT N-2 D -200 7/39
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5 N-2 4 -200 7/39
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N-2 E -200 7/39
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 S-2 3 -200 7/39
Inga Derving - Ulla Nilborn Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 N-2 D -200 7/39
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S-2 6 -200 7/39
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-2 D -200 7/39