Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
ingen i zon
#

E96
Kkn1062
E8654
#
KD10652
83
7
Dkn103
#
Ekn87
107542
D84
7
#
943
KDkn
E953
K92

Optimalt kontrakt: 6D V-3 500
 NT
N1112947
S1112947
Ö21493
V21493
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5D V-3 K 500 46/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5 S+1 D 420 43/3
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 5 S+1 K 420 43/3
Sonja Christensson - Bo Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 5 S= D 400 29/17
Magnus Friberg - Karen Nielsen Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 S= K 400 29/17
Milan Korac - Yvonne Tolf Gun Bellander - Gunlis Åberg 5 S= D 400 29/17
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S= D 400 29/17
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 5 S= K 400 29/17
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 S= 3 400 29/17
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S= K 400 29/17
Mona Andersson - Anita Olofsson Jan Schneider - Ester Schneider 5 S= K 400 29/17
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 S= K 400 29/17
Agneta Johansson - Lars Svensson Bonnie Clementsson - Klas Bellander 5 S= K 400 29/17
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 S= 8 400 29/17
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 5 N= E 400 29/17
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 V-4 K 200 16/30
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Karlsson - Ann Bomark 3 S+2 K 150 13/33
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 S+1 K 150 13/33
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Claudia Sjöberg - Mats Andersson 5 V-2 2 100 9/37
Göran Ekelund - Hans Mattsson Jan Clementsson - Lars Becklén 5 V-2 2 100 9/37
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 S-1 D -50 5/41
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 N-1 E -50 5/41
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5D S-1 K -100 2/44
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 10 -140 0/46