Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Kkn4
E74
EK932
D2
#
7653
K986
Dkn6
95
#
102
3
10875
EK10764
#
ED98
Dkn1052
4
kn83

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N78101010
S78101010
Ö64233
V64233
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+2 4 660 46/0
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT N+1 E 630 40/6
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT N+1 E 630 40/6
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT N+1 6 630 40/6
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+1 E 630 40/6
Mona Andersson - Anita Olofsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N+1 6 630 40/6
Göran Ekelund - Hans Mattsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S= 9 620 25/21
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 S= 9 620 25/21
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Milan Korac - Yvonne Tolf 4 S= 9 620 25/21
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S= 9 620 25/21
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 S= 9 620 25/21
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 S= 9 620 25/21
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= 5 620 25/21
Anitha Lindgren - Marian Krook Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 S= 9 620 25/21
Jan Schneider - Ester Schneider Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 S= 9 620 25/21
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N= E 620 25/21
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N= E 600 14/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-3 E 300 12/34
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+2 9 170 10/36
Inga Derving - Ulla Nilborn Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2NT N+1 E 150 8/38
Sonja Christensson - Bo Månsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 N-1 E -100 4/42
Magnus Friberg - Karen Nielsen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 S-1 Kn -100 4/42
Björn Karlsson - Ann Bomark Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-1 10 -100 4/42
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun Bellander - Gunlis Åberg 5 S-2 9 -200 0/46