Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
KD63
2
E765
9754
?
9875
D964
D83
Kkn
?
kn2
8753
1094
D862
?
E104
EKkn10
Kkn2
E103

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N1011101110
S1011101110
Ö32323
V32322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+3 5 490 43/3
Gun Bellander - Gunlis Åberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S+3 3 490 43/3
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT S+3 3 490 43/3
Rutger Persson - Claes Nilsson Bonnie Clementsson - Klas Bellander 3NT S+3 9 490 43/3
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ann Christin Åxman - Marianne Falck 3NT S+2 3 460 35/11
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT S+2 6 460 35/11
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT S+2 9 460 35/11
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S+2 9 460 35/11
Jan Schneider - Ester Schneider Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 4 450 30/16
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT S+1 9 430 19/27
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+1 5 430 19/27
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT S+1 4 430 19/27
Milan Korac - Yvonne Tolf Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3NT S+1 3 430 19/27
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S+1 5 430 19/27
Jan Öhman - Gunnar Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT N+1 6 430 19/27
Mona Andersson - Anita Olofsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT S+1 7 430 19/27
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S+1 5 430 19/27
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT S+1 9 430 19/27
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 9 430 19/27
Sonja Christensson - Bo Månsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 S= 9 420 8/38
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Göran Ekelund - Hans Mattsson 3NT N= 9 400 5/41
Agneta Johansson - Lars Svensson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT S= 5 400 5/41
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT S+1 9 150 2/44
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 6NT N-2 2 -100 0/46