Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
kn63
Ekn4
D86
10743
#
E109
D82
kn542
K82
#
KD52
763
EK3
965
#
874
K1095
1097
EDkn

Optimalt kontrakt: 1NT Ö= -90
 NT
N75756
S75756
Ö67677
V67677
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf Eva Olsberg - Ester Schneider 2NT V-1 10 100 36/2
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V-1 4 100 36/2
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 V-1 E 100 36/2
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hans Antolin - Britt Lindberg Pass   32/6
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 N-1 E -50 30/8
Bodil Wikström - Jan Öhman Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1NT V= 2 -90 19/19
Rutger Persson - Lennart Lindahl Milan Korac - Tomas Lindqvist 1NT V= 3 -90 19/19
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 1NT V= 4 -90 19/19
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Wiviann Hassel - Monica Wester 1NT V= 4 -90 19/19
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 1NT V= 3 -90 19/19
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT V= 3 -90 19/19
Agneta Johansson - Mona Andersson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 1NT V= 3 -90 19/19
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT V= 10 -90 19/19
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bo Johansson - Elsa Johansson 1NT V= 3 -90 19/19
Thomas Davy - Karen Nielsen Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 1NT V= 3 -90 19/19
Jan Clementsson - Lars Becklén Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 1NT V+1 4 -120 6/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 1NT V+1 3 -120 6/32
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Jan Stellinger - Fredrik Bonde 1NT V+1 6 -120 6/32
Bengt Brynell - Susanne Ramel Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 Ö+1 10 -140 2/36
Karin Sjögren - Gunilla Wallin Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NTD V+1 4 -380 0/38