Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
108743
7543
952
6
#
KD95
E2
Dkn74
D105
#
kn
KD86
K1086
E432
#
E62
kn109
E3
Kkn987

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N42343
S42343
Ö91010910
V9109810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT Ö-1 9 50 37/1
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT Ö-1 Kn 50 37/1
Rutger Persson - Lennart Lindahl Karin Sjögren - Gunilla Wallin 3 V= 6 -110 34/4
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 Ö+1 Kn -130 30/8
Jan Clementsson - Lars Becklén Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 4 Ö= Kn -130 30/8
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö+1 Kn -130 30/8
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2NT V+2 8 -180 24/14
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NT Ö+3 7 -180 24/14
Wiviann Hassel - Monica Wester Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö+3 Kn -180 24/14
Bengt Brynell - Susanne Ramel Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V= 3 -400 19/19
Thomas Davy - Karen Nielsen Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V= 6 -400 19/19
Eva Olsberg - Ester Schneider Hans Antolin - Britt Lindberg 3NT Ö+1 8 -430 12/26
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT Ö+1 Kn -430 12/26
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 3NT V+1 3 -430 12/26
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+1 6 -430 12/26
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT V+1 4 -430 12/26
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Milan Korac - Tomas Lindqvist 3NT Ö+2 7 -460 3/35
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Bodil Wikström - Jan Öhman 3NT Ö+2 7 -460 3/35
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT Ö+2 7 -460 3/35
Agneta Johansson - Mona Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V+2 6 -460 3/35