Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Kkn9
D103
kn8653
kn4
#
1076
E7
D107
EK875
#
E843
kn9852
4
962
#
D52
K64
EK92
D103

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N58667
S58667
Ö75776
V75776
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Wiviann Hassel - Monica Wester 1NT V-2 4 200 38/0
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT V-1 5 100 36/2
Bengt Brynell - Susanne Ramel Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2 N= 9 90 27/11
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 2 N= 9 90 27/11
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N= 9 90 27/11
Rutger Persson - Lennart Lindahl Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 2 S= E 90 27/11
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 S= E 90 27/11
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Karin Sjögren - Gunilla Wallin 2 N= 9 90 27/11
Bo Johansson - Elsa Johansson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 N= 2 90 27/11
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 N= 6 90 27/11
Bodil Wikström - Jan Öhman Eva Olsberg - Ester Schneider 1NT V= 5 -90 15/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 2 V= 6 -90 15/23
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT V= 5 -90 15/23
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1NT V= 5 -90 15/23
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Agneta Johansson - Mona Andersson 1NT S-1 5 -100 7/31
Hans Ryning - Gösta Wiik Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3 N-1 4 -100 7/31
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 3 S-1 E -100 7/31
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 N-1 Kn -100 7/31
Hans Antolin - Britt Lindberg Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 1NT V+1 5 -120 2/36
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Jan Clementsson - Lars Becklén 2 Ö+2 E -170 0/38