Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EKkn3
E1095
K632
2
#
D7642
D7
E105
kn83
#

kn8432
Dkn7
E10654
#
10985
K6
984
KD97

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N69798
S68799
Ö74644
V74644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 4 S= E 620 38/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Karin Sjögren - Gunilla Wallin 2 V-3 2 300 36/2
Thomas Davy - Karen Nielsen Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3 V-2 E 200 34/4
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 N+2 5 170 32/6
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 S= D 140 28/10
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Eva Olsberg - Ester Schneider 2 N+1 D 140 28/10
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 S+1 D 140 28/10
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S= 5 110 22/16
Elsa Olsson - Birgit Hartman Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 N= D 110 22/16
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Bo Johansson - Elsa Johansson 2 S= D 110 22/16
Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT S= 2 90 18/20
Milan Korac - Tomas Lindqvist Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S-1 5 -100 10/28
Hans Antolin - Britt Lindberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 S-1 E -100 10/28
Jan Clementsson - Lars Becklén Bodil Wikström - Jan Öhman 4 S-1 D -100 10/28
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Wiviann Hassel - Monica Wester 4 S-1 D -100 10/28
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N-1 7 -100 10/28
Hans Ryning - Gösta Wiik Kent Bengtsson - Björn Klefbohm 3 S-1 D -100 10/28
Agneta Johansson - Mona Andersson Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 3 S-1 7 -100 10/28
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 V= E -110 2/36
Bengt Brynell - Susanne Ramel Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 S-2 D -200 0/38