Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K
D97
K10875
KD98
#
Dkn96
63
ED4
kn1076
#
875
Kkn1042
932
E3
#
E10432
E85
kn6
542

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N88777
S88677
Ö45655
V55666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Roger Bergforsen - Greger Jonsson 2NT S+1 6 150 38/0
Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N+1 2 110 34/4
Willy Landgren - Bibi Jönsson Bengt Brynell - Susanne Ramel 2 N+1 E 110 34/4
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Hans Antolin - Britt Lindberg 2 N+1 4 110 34/4
Milan Korac - Tomas Lindqvist Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NT N= 10 90 27/11
Elsa Olsson - Birgit Hartman Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 1NT N= Kn 90 27/11
Wiviann Hassel - Monica Wester Bo Johansson - Elsa Johansson 2 N= 8 90 27/11
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT N= 5 90 27/11
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT S-1 4 -100 17/21
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 N-1 2 -100 17/21
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT N-1 Kn -100 17/21
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Agneta Johansson - Mona Andersson 2 N-1 8 -100 17/21
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Kent Bengtsson - Björn Klefbohm 2NT S-1 3 -100 17/21
Thomas Davy - Karen Nielsen Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 N-1 E -100 17/21
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Karin Sjögren - Gunilla Wallin 1NT Ö+1 2 -120 10/28
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Jan Clementsson - Lars Becklén 2 N-2 5 -200 6/32
Eva Olsberg - Ester Schneider Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT S-2 6 -200 6/32
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT S-2 10 -200 6/32
Bodil Wikström - Jan Öhman Rutger Persson - Lennart Lindahl 2 S-3 3 -300 2/36
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT S-4 6 -400 0/38