Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EKD107
104
10762
93
#
95
K75
EKDkn5
ED10
#
kn8642
kn9832
4
kn6
#
3
ED6
983
K87542

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N64454
S64455
Ö68988
V68988
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Lars Becklén Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3 V-1 9 100 36/2
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Bodil Wikström - Jan Öhman 4NT V-1 K 100 36/2
Agneta Johansson - Mona Andersson Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 3 V-1 9 100 36/2
Marianne Servin - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 V= E -70 32/6
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Bengt Brynell - Susanne Ramel 2 V= E -90 29/9
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Hans Antolin - Britt Lindberg 2 V= E -90 29/9
Karin Sjögren - Gunilla Wallin Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N-2 4 -100 26/12
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 1 V+2 E -110 22/16
Elsa Olsson - Birgit Hartman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V+1 E -110 22/16
Thomas Davy - Karen Nielsen Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V= E -110 22/16
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 2NT V= E -120 18/20
Bo Johansson - Elsa Johansson Hans Ryning - Gösta Wiik 3 V+1 E -130 16/22
Rutger Persson - Lennart Lindahl Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 Ö= 2 -140 13/25
Wiviann Hassel - Monica Wester Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= 3 -140 13/25
Eva Olsberg - Ester Schneider Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2NT V+1 E -150 6/32
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 N-3 4 -150 6/32
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Roger Bergforsen - Greger Jonsson 2NT V+1 E -150 6/32
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 N-3 4 -150 6/32
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V+1 E -150 6/32
Milan Korac - Tomas Lindqvist Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N-4 4 -200 0/38