Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Ekn9862
9
E1042
75
#
D1074
E752
D9
984
#

D643
Kkn876
ED103
#
K53
Kkn108
53
Kkn62

Optimalt kontrakt: 4D Ö-3 500
 NT
N67599
S67599
Ö76734
V66734
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Agneta Johansson - Mona Andersson 5D V-5 E 1100 38/0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 N+1 E 170 36/2
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 Ö-3 3 150 30/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Antolin - Britt Lindberg 3 V-3 7 150 30/8
Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 3 V-3 E 150 30/8
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3 V-3 7 150 30/8
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V-3 4 150 30/8
Wiviann Hassel - Monica Wester Roger Bergforsen - Greger Jonsson 2 N+1 8 140 24/14
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 N= 3 110 22/16
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Bodil Wikström - Jan Öhman 4 V-2 E 100 18/20
Eva Olsberg - Ester Schneider Bengt Brynell - Susanne Ramel 3 V-2 E 100 18/20
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 4 V-2 E 100 18/20
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 Ö-1 3 50 13/25
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Kent Bengtsson - Björn Klefbohm 2 Ö-1 Kn 50 13/25
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 3 N-1 3 -100 10/28
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Jan Clementsson - Lars Becklén 3D N-1 4 -200 5/33
Willy Landgren - Bibi Jönsson Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 4D N-1 4 -200 5/33
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 N-2 D -200 5/33
Thomas Davy - Karen Nielsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N-2 3 -200 5/33
Karin Sjögren - Gunilla Wallin Milan Korac - Tomas Lindqvist 4D N-2 D -500 0/38