Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
10
1052
K543
EDkn107
#
D87
Dkn6
E976
K52
#
E52
K983
kn82
943
#
Kkn9643
E74
D10
86

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N98788
S98788
Ö45545
V45635
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Lars Becklén Bengt Brynell - Susanne Ramel 3D Ö-4 8 800 38/0
Milan Korac - Tomas Lindqvist Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3 Ö-4 8 200 36/2
Eva Olsberg - Ester Schneider Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 Ö-3 8 150 34/4
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 2 S+1 6 140 30/8
Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard Kent Bengtsson - Björn Klefbohm 2 S+1 2 140 30/8
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2 S+1 E 140 30/8
Willy Landgren - Bibi Jönsson Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 3 N+1 Kn 130 26/12
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 S= 2 110 19/19
Bodil Wikström - Jan Öhman Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2 S= 5 110 19/19
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Hans Antolin - Britt Lindberg 2 S= D 110 19/19
Agneta Johansson - Mona Andersson Roger Bergforsen - Greger Jonsson 1 S+1 D 110 19/19
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S= E 110 19/19
Wiviann Hassel - Monica Wester Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 S= D 110 19/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 Ö-1 9 50 12/26
Elsa Olsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 2 S-1 D -50 8/30
Bo Johansson - Elsa Johansson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2 S-1 D -50 8/30
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S-1 D -50 8/30
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 S-2 D -100 3/35
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 S-2 D -100 3/35
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Karin Sjögren - Gunilla Wallin 1 Ö+1 Kn -110 0/38