Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Nord giv
alla i zon
#
103
93
D532
E5432
#
ED952
EKkn104
6
kn7
#
76
765
K1097
K1096
#
Kkn84
D82
Ekn84
D8

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N56345
S66355
Ö771088
V771088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 2 V-1 10 100 37/1
Willy Landgren - Bibi Jönsson Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 4 V-1 D 100 37/1
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 V= 10 -110 34/4
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Karin Sjögren - Gunilla Wallin 2 V+1 10 -140 26/12
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Hans Antolin - Britt Lindberg 2 V+1 10 -140 26/12
Jan Clementsson - Lars Becklén Bengt Brynell - Susanne Ramel 1 V+2 9 -140 26/12
Bo Johansson - Elsa Johansson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 V= 3 -140 26/12
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 V+1 10 -140 26/12
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 1 V+2 2 -140 26/12
Wiviann Hassel - Monica Wester Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 V+1 10 -140 26/12
Marianne Servin - Ulla Öberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 2 V+2 10 -170 16/22
Eva Olsberg - Ester Schneider Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 2 V+2 2 -170 16/22
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Ryning - Gösta Wiik 1 V+3 10 -170 16/22
Bodil Wikström - Jan Öhman Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 3 S-2 Kn -200 10/28
Elsa Olsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 2 V+3 3 -200 10/28
Agneta Johansson - Mona Andersson Roger Bergforsen - Greger Jonsson 1NT N-2 7 -200 10/28
Milan Korac - Tomas Lindqvist Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3 S-3 E -300 4/34
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 N-3 5 -300 4/34
Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard Kent Bengtsson - Björn Klefbohm 3 S-3 6 -300 4/34
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V= 10 -620 0/38