Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Öst giv
alla i zon
#
kn10
kn92
EKkn7
D753
#
74
D87643
65
864
#
52
E10
D10843
EK109
#
EKD9863
K5
92
kn2

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N7861010
S7761010
Ö55733
V55633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Lars Becklén Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3NT N+2 4 660 37/1
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3NT N+2 E 660 37/1
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Wiviann Hassel - Monica Wester 4 S+1 6 650 34/4
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hans Antolin - Britt Lindberg 3NT N+1 K 630 32/6
Karin Sjögren - Gunilla Wallin Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 S= 5 620 24/14
Bodil Wikström - Jan Öhman Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 S= 8 620 24/14
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 4 S= 6 620 24/14
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 6 620 24/14
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 S= 6 620 24/14
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hans Ryning - Gösta Wiik 4 S= 8 620 24/14
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bo Johansson - Elsa Johansson 4 S= 4 620 24/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 S+1 6 170 15/23
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 S+1 5 170 15/23
Thomas Davy - Karen Nielsen Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 2 S+1 4 140 12/26
Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf Eva Olsberg - Ester Schneider 4 S-1 5 -100 5/33
Bengt Brynell - Susanne Ramel Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 S-1 6 -100 5/33
Rutger Persson - Lennart Lindahl Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 S-1 6 -100 5/33
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 4 S-1 6 -100 5/33
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 S-1 6 -100 5/33
Agneta Johansson - Mona Andersson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 S-1 6 -100 5/33