Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.11.30

Öst giv
Ö-V i zon
K8
K9863
E98
E42
6532
1054
kn72
D63
10974
E2
K1064
1098
EDkn
Dkn7
D53
Kkn75

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N11911911
S10911811
Ö24242
V24242
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3NT S+3 3 490 34/0
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Inger Tjörnhagen - Yvonne Tolf 3NT S+2 Kn 460 27/7
Mona Andersson - Louise Nordlindh Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT S+2 3 460 27/7
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Hugo Ulfsparre - Karin Ulfsparre 3NT S+2 6 460 27/7
Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT S+2 3 460 27/7
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3NT S+2 2 460 27/7
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange 4NT S+1 2 460 27/7
Bengt Edlund - Jan Holmander Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N+1 4 450 17/17
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 N= 6 450 17/17
Klas Bellander - Mats Holm Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 N+1 4 450 17/17
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 N+1 4 450 17/17
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT S+1 3 430 11/23
Hans Ryning - Gösta Wiik Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S+1 6 430 11/23
Susanne Ramel - Grete Derand Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 S= E 420 5/29
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ester Schneider - Eva Olsberg 4 N= 4 420 5/29
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S= 3 420 5/29
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Milan Korac - Gunilla Wallin 4 S= 6 420 5/29
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 5 S-1 6 -50 0/34