Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.11.30

Väst giv
Ö-V i zon
65
D976
KD7
E543
KD4
kn
432
Dkn8762
9832
432
E10865
10
Ekn107
EK1085
kn9
K9

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N7711911
S7711911
Ö65242
V65242
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Inger Tjörnhagen - Yvonne Tolf 4 S+2 4 480 34/0
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N+1 10 450 21/13
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Susanne Ramel - Grete Derand 4 S+1 D 450 21/13
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 S+1 D 450 21/13
Bengt Edlund - Jan Holmander Ester Schneider - Eva Olsberg 4 S+1 D 450 21/13
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mona Andersson - Louise Nordlindh 4 S+1 D 450 21/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S+1 K 450 21/13
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 S+1 2 450 21/13
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger 4 S+1 6 450 21/13
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 S+1 K 450 21/13
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Milan Korac - Gunilla Wallin 4 S+1 K 450 21/13
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 D 450 21/13
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 S+1 K 450 21/13
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S= D 420 5/29
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S= K 420 5/29
Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 S= 7 420 5/29
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Klas Bellander - Mats Holm 4 S= D 420 5/29
Hugo Ulfsparre - Karin Ulfsparre Rutger Persson - Lennart Lindahl 6 N-1 E -50 0/34