Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » måndag 30 nov scratch 2015-11-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 30 nov scratch 2015-11-30

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.11.30

Väst giv
N-S i zon
E962
D
E65
E9654
D873
EK8
D87
K72
Kkn10
kn10943
K32
108
54
7652
kn1094
Dkn3

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N87444
S87444
Ö45876
V45987
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö-3 D 150 33/1
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 3 Ö-3 D 150 33/1
Susanne Ramel - Grete Derand Hugo Ulfsparre - Karin Ulfsparre 4 Ö-2 D 100 29/5
Kent Hermansson - Lars Becklén Mona Andersson - Louise Nordlindh 3 Ö-2 D 100 29/5
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V-1 D 50 25/9
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 Ö-1 Kn 50 25/9
Bengt Edlund - Jan Holmander Inger Tjörnhagen - Yvonne Tolf 1NT Ö= 4 -90 21/13
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT Ö= Kn -90 21/13
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 Ö= D -110 18/16
Ester Schneider - Eva Olsberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 V+1 E -140 12/22
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 2 V+1 D -140 12/22
Milan Korac - Gunilla Wallin Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 V+1 D -140 12/22
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger 2 Ö+1 Kn -140 12/22
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= 6 -140 12/22
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 Ö+2 Kn -170 5/29
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Klas Bellander - Mats Holm 2 Ö+2 4 -170 5/29
Elsa Olsson - Birgit Hartman Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT V+3 2 -180 2/32
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange 2 N-2 K -200 0/34