Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 hcp max 54 par TL: Kristina 2015-12-02

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.12.02

? ?
Öst giv
alla i zon
#
974
Kkn9765
EK
K2
#
EK32
D3
kn10982
kn3
#
Dkn1085
8
D764
E94
#
6
E1042
53
D108765

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 500
 NT
N1041147
S1041147
Ö28295
V28295
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
MajLis Tengblad - Inger Malmroos Rolf Sjödahl - Tommy Lööf 4 N+2 E 680 39.0/3.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N+2 4 680 39.0/3.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+2 E 680 39.0/3.0
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 E 680 39.0/3.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Mikael Palade - Lennart Tenland 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Ulla Hellqvist - Anders Nordberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Bo Hedberg - Yvonne Tolf Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Peter Perulf - Göran Nyqvist Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk 4 N+1 Kn 650 28.0/14.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N+1 D 650 28.0/14.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Björn Karlsson - Ann Bomark 4D Ö-2 E 500 20.0/22.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Mona Andersson - Gunnel Gille 5D Ö-1 E 200 16.0/26.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 5D Ö-1 E 200 16.0/26.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4D V-1 E 200 16.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 Ö-1 E 100 9.0/33.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-1 E 100 9.0/33.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 Ö-1 2 100 9.0/33.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars Becklén - Maggie Holgersson 4 Ö-1 E 100 9.0/33.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Richard Korse - Svante Berglund Per Boberg - Kerstin Boberg 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Lars Persson - Ulf Öjing Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson     - 25.4/-