Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.10.21

Syd giv
alla i zon
ED1083
D5
EKDkn4
D
K952
E843
85
876
kn4
kn1072
932
EK95
76
K96
1076
kn10432

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N810799
S810798
Ö42644
V53644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT S+1 6 630 42/0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulla Borgström - Monica Wester 5 N= K 600 40/2
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 V-2 E 200 38/4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Lindblom 1 N+2 E 140 34/8
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1 N+2 E 140 34/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingrid Wallin - Ann Lange 1 N+2 E 140 34/8
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Davy - Karen Nielsen 1 N+3 E 130 30/12
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N= E 120 28/14
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 N+2 E 110 24/18
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Louise Grandinsson - Nils Lindblad 1 N+1 E 110 24/18
Sanna Clementsson - Jan Clementsson Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson 1 N+1 Kn 110 24/18
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 N+1 E 90 20/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 1 N= 7 80 18/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 N-1 E -100 10/32
Anders Olsson - Christer Ekberg Ulla Wästberg - Mona Andersson 4 N-1 K -100 10/32
Lennart Tenland - Mikael Palade Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT S-1 3 -100 10/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 N-1 E -100 10/32
Åke Lindström - Britt Lindberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S-1 3 -100 10/32
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N-1 2 -100 10/32
Agneta Johansson - Lars Svensson Sonja Christensson - Bo Månsson 3 N-1 E -100 10/32
Lars G Svensson - Greger Jonsson Erwin Wilhelm - Jan Öhman 4 N-2 E -200 2/40
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 N-3 E -300 0/42