Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/10 Scratch 2015-10-21

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.10.21

Väst giv
ingen i zon
5
K10853
E1072
986
D8
kn742
kn6
Ekn752
10432
E
K98543
43
EKkn976
D96
D
KD10

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N861099
S761099
Ö57344
V57344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S+1 E 170 41/1
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3 S+1 4 170 41/1
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 S+1 Kn 140 27/15
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Ulla Wästberg - Mona Andersson 2 S+1 2 140 27/15
Karin Andrée - Agneta Dunemark Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 S+1 Kn 140 27/15
Anders Olsson - Christer Ekberg Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Lindblom 2 S+1 Kn 140 27/15
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S= Kn 140 27/15
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 S= E 140 27/15
Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= Kn 140 27/15
Ingrid Wallin - Ann Lange Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= Kn 140 27/15
Sonja Christensson - Bo Månsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= E 140 27/15
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 S= Kn 140 27/15
Thomas Davy - Karen Nielsen Sanna Clementsson - Jan Clementsson 3 S= Kn 140 27/15
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 S= Kn 140 27/15
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Lennart Tenland - Mikael Palade 3 S-1 Kn -50 10/32
Bodil Mörnstad - Carin Millar Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 S-1 Kn -50 10/32
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S-1 E -50 10/32
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N-1 4 -50 10/32
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Erwin Wilhelm - Jan Öhman 4 N-1 2 -50 10/32
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-2 Kn -100 2/40
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 S-2 Kn -100 2/40
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Louise Grandinsson - Nils Lindblad 3 S-2 3 -100 2/40