Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK S:t Erik
»
KM-par 2015-10-31
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK S:t Erik
KM-par 2015-10-31
Bricka 25
BK S:t Erik, Sverige 2015.10.31
Nord giv
Ö-V i zon
10
Dkn863
E972
Ekn2
Kkn4
7
D843
D7543
E752
EK92
Kkn
K108
D9863
1054
1065
96
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Magnus Rasmussen - Peder Jensen
Gunnar Andersson - Noomi Hebert
3NT Ö-3
6
300
22.0/0.0
Kenneth Borin - Peter Törnblom
Magnus Arve - Anders d´Aquino
3NT Ö-2
4
200
20.0/2.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén
Thomas Magnusson - Lars Nilsson
3NT Ö-1
10
100
13.0/9.0
Ylva Strandberg - Lillemor Strindberg
Johan Englund - Inger Gerle
3NT Ö-1
4
100
13.0/9.0
Rolf Kipowski - Elena Ström
Peter Flodqvist - Claes Melin
3NT Ö-1
4
100
13.0/9.0
Carin Möller - Jesper Rundin
Lars Andersson - Tommy Eneqvist
3NT Ö-1
4
100
13.0/9.0
Yvonne Flodqvist - Anders Björkman
Tommy Strindfors - Anders Lindgren
3NT Ö-1
4
100
13.0/9.0
Annette Lindberg - Per-Håkan Iggström
Caroline Tesch - Mi Andrén
3NT Ö-1
4
100
13.0/9.0
Bengt Wärn - Lars Törnlund
Inga Bud - Carmen Tuason
3
V+1
D
-130
6.0/16.0
Ann-Margret Johansson - Anders Johansson
Freja Roboz-Ekman - Micke Almgren
3NT Ö=
6
-600
2.0/20.0
Tora Philip - Ulf Nehlin
Gijsbert Van Liemt - Sigvard Carlefred
3NT Ö=
6
-600
2.0/20.0
Ingvar Wiström - Walter Kegö
Anders Walldov - Per-Olof Eriksson
3NT Ö=
10
-600
2.0/20.0