Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-08-17

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2015.08.17

Öst giv
Ö-V i zon
D952
Kkn1075
kn83
4
7
E432
E654
Kkn102
Kkn108
96
10972
ED3
E643
D8
KD
98765

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Muth - Kerstin Thulin Barbara Lane - Nils Ahlén 3 V-2 Kn 200 50/0
Margret Edström - Maj-Britt Bronstein Marie-Louise Andersson - Margareta Mühlich 2 S= E 110 48/2
Birgitta Alenius - Brita Klevstad Karl Lindberg - Bill Nylind 2 V-1 10 100 45/5
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Kerstin Karlström - Lena Göransson 2 Ö-1 D 100 45/5
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Gerd Lindberg - Siv Önefäldt Pass   40/10
Nina Nyblaeus - Kerstin Gråberg Sidney Hage - Jolanta Abrigo Pass   40/10
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Margaret Eriksson - Marianne Karta Pass   40/10
Ellis Wohlner - Carin Stenberg Siv Holst - Hans Holst 2 N-1 2 -50 36/14
Björn Rahmqvist - Lars-Erik Edlund Annette Lindberg - Hans Jitelius 1NT V= Kn -90 32/18
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Margareta Axner - Margaretha Brodin 2 V= 9 -90 32/18
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Åke Falkunge - Michael Jungstedt 1NT V= 7 -90 32/18
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Fred Norling - Bertil Wahlström 3 N-2 E -100 26/24
Tomas Clason - Roger Boström Paul Iwarson - Lars Ekenlöv 2 N-2 10 -100 26/24
P-G Norlin - Lena Norlin Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 S-2 8 -100 26/24
Eva Wiklander - Mona Hellingh Jan Larsson - Birger Bogstag 1 Ö+2 9 -110 22/28
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Sigvard Carlefred - Anders Bodecker 2NT Ö= 10 -120 17/33
Marianne Stockman - Ruth Mogård Torsten Ragnartz - Lennart Ahlgren 1NT V+1 5 -120 17/33
Annika Magnusson - Eva Sandgren Ulla Bohlin - Gill Norberg 1NT V+1 7 -120 17/33
Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom Franciska Levy - Jan Nordlund 1NT Ö+1 Kn -120 17/33
Nils Wikstad - Rune Strand Mari-Anne Elsasdotter - Nils-Erik Strömberg 1NT V+2 Kn -150 10/40
Rolf Norlin - Bengt Marcusson Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 1NT V+2 Kn -150 10/40
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Annette Ander - Ninnie Nygren 1NT S-3 7 -150 10/40
Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen Bengt Wärn - Lars Törnlund 1NT Ö+3 2 -180 6/44
Birgitta Wallin - Marianne Lindberg Berit Strandberg - Lars Strandberg 2 N-4 7 -200 4/46
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Folke Ljungström - Bengt Nilsson 3D N-2 Kn -300 2/48
Bo Haglund - Bo Andersson Lars Magnusson - Peter Flodqvist 3D N-4 7 -800 0/50