Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.08.19

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E107
KD974
kn864
4
#
K2
832
KD102
Kkn93
#
8654
E106
753
ED10
#
Dkn93
kn5
E9
87652

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N66986
S66986
Ö66455
V66455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2NT Ö-5 Kn 500 36.0/0.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 V-4 K 400 34.0/2.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Håkan Linse - Arne Bojesson 1 Ö-3 Kn 300 26.0/10.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ann Bomark - Björn Karlsson 1 Ö-3 Kn 300 26.0/10.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V-3 K 300 26.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-3 K 300 26.0/10.0
Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson Sven Persson - Göte Jönsson 1 Ö-3 E 300 26.0/10.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg 1 Ö-3 E 300 26.0/10.0
Gunilla Wallin - Iwe Persson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT Ö-3 Kn 300 26.0/10.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V-2 9 200 15.0/21.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Mona Andersson - Ing-Britt Jurén 1 Ö-2 Kn 200 15.0/21.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT V-2 4 200 15.0/21.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1 V-2 10 200 15.0/21.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sonja Lindblom - Anita Ekberg 1 S+3 2 170 10.0/26.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1 S+1 9 110 6.0/30.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 1 S+1 K 110 6.0/30.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mikael Palade - Lennart Tenland 2 S= K 110 6.0/30.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bo Hedberg - Yvonne Tolf 1NT Ö-1 D 100 1.0/35.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Milan Korac - Lars Becklén 2NT Ö-1 Kn 100 1.0/35.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg     - 23.5/-