Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.07.22

Nord giv
N-S i zon
EK9876
5
K107
K65
D4
KD872
D6
D432
kn1032
643
kn932
kn8
5
Ekn109
E854
E1097

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N11109109
S11109109
Ö22434
V22434
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 4 N+1 Kn 650 42/0
Göran Nyqvist - Pyttsi Flodqvist Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 7 630 35/7
Anita Olofsson - Mona Berge Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT S+1 K 630 35/7
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sonja Christensson - Ulla Öberg 3NT S+1 7 630 35/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT S+1 8 630 35/7
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT S+1 K 630 35/7
Ulla Borgström - Monica Wester Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT S+1 K 630 35/7
Kristi Meier - Per Nilsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 N= Kn 620 27/15
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N= Kn 620 27/15
Milan Korac - Christina Leander Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT N= 3 600 21/21
Britt Lindberg - Åke Lindström Peter Engel - Maja Engel 3NT S= K 600 21/21
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT S= K 600 21/21
Inger Hermansson - Anita Ekberg Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N= 2 600 21/21
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Mona Andersson - Yvonne Tolf 2NT S+3 7 210 16/26
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT S+2 8 180 14/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 3 N+1 8 170 12/30
Stig Unoson - Ing-Britt Jurén Peter Moricz - Eva Olsberg 2 N+1 3 140 10/32
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT S-1 7 -100 6/36
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Lars Jarming - Monica Lannerud 4 N-1 2 -100 6/36
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N-1 6 -100 6/36
Rolf Bergström - Kristina Bengtsson Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3NT S-2 3 -200 2/40
Ingrid Modén-Öberg - Ulla Wästberg Bengt Nilsson - Peter Gati 3NT S-3 7 -300 0/42