Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.07.22

Öst giv
Ö-V i zon
Dkn85
E654
KD
E72
E962
KD72
10987
kn
K
98
E6542
108653
10743
kn103
kn3
KD94

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N63676
S63676
Ö710755
V710755
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Pyttsi Flodqvist Ann Christin Åxman - Marianne Falck 1NT N+2 6 150 41/1
Ulla Borgström - Monica Wester Ingrid Wallin - Ann Lange 1NT N+2 2 150 41/1
Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Kristi Meier - Per Nilsson 1NT N+1 5 120 34/8
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Sonja Christensson - Ulla Öberg 1NT N+1 6 120 34/8
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rolf Bergström - Kristina Bengtsson 1NT N+1 3 120 34/8
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT N+1 2 120 34/8
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT N+1 4 120 34/8
Peter Engel - Maja Engel Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 S= Kn 110 28/14
Milan Korac - Christina Leander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT N= 5 90 23/19
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1NT N= 5 90 23/19
Peter Moricz - Eva Olsberg Mona Andersson - Yvonne Tolf 1NT N= 4 90 23/19
Bengt Nilsson - Peter Gati Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N= 3 90 23/19
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Stig Unoson - Ing-Britt Jurén 2NT N-1 5 -50 14/28
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT N-1 2 -50 14/28
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 1NT N-1 2 -50 14/28
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N-1 5 -50 14/28
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-1 Kn -50 14/28
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars Jarming - Monica Lannerud 3 N-2 6 -100 5/37
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Anita Olofsson - Mona Berge 3NT N-2 9 -100 5/37
Ingrid Modén-Öberg - Ulla Wästberg Inger Hermansson - Anita Ekberg 3 S-2 Kn -100 5/37
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 S-2 Kn -100 5/37
Anitha Lindgren - Marian Krook Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT N-3 2 -150 0/42