Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.07.22

Väst giv
N-S i zon
832
D8732
K42
D9
D10754
9
Ekn6
8654
EKkn
E105
109753
K3
96
Kkn64
D8
Ekn1072

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N73934
S73934
Ö6104107
V5104107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-2 D 100 42/0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 S-1 9 -100 40/2
Peter Moricz - Eva Olsberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= 9 -110 37/5
Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 Ö= 9 -110 37/5
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö+1 2 -120 33/9
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT Ö= 4 -120 33/9
Kristi Meier - Per Nilsson Anita Olofsson - Mona Berge 3 Ö+1 9 -130 30/12
Milan Korac - Christina Leander Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 V= D -140 26/16
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V+1 2 -140 26/16
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V+1 2 -140 26/16
Christina Kronlund - Thomas Ålander Inger Hermansson - Anita Ekberg 3 Ö+2 E -150 22/20
Göran Nyqvist - Pyttsi Flodqvist Lars Jarming - Monica Lannerud 2 Ö+2 6 -170 16/26
Rolf Bergström - Kristina Bengtsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1 V+3 2 -170 16/26
Ingrid Modén-Öberg - Ulla Wästberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö+2 2 -170 16/26
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Peter Engel - Maja Engel 3 V+1 3 -170 16/26
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 V+1 2 -170 16/26
Willy Landgren - Bibi Jönsson Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 4 S-2 D -200 7/35
Mona Andersson - Yvonne Tolf Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö+3 E -200 7/35
Ingrid Wallin - Ann Lange Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+3 7 -200 7/35
Bengt Nilsson - Peter Gati Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+3 Kn -200 7/35
Sonja Christensson - Ulla Öberg Stig Unoson - Ing-Britt Jurén 4 Ö= 6 -420 1/41
Jan Schneider - Ester Schneider Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö= K -420 1/41