Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2015-06-08

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Öst giv
ingen i zon
kn
754
K985
Ekn984
1052
Ekn109
kn1064
KD
ED984
3
72
107632
K763
KD862
ED3
5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Stahre - Gunnar Andersson Tuve Gustavsson - Per Clarin 2 S+1 K 140 37/1
Lars-Erik Rudström - Lars Ekenlöv Lennart Roth - Marie Roth 2 S+1 K 140 37/1
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Olle Robin - Peter Gavatin 2 S= 10 110 32/6
Anita Brynje - Caroline Henjered Göran Hammarström - Simon Bech 2 S= K 110 32/6
Per Söderberg - Malin Englund Håkan Asplund - Nikolaj Tolstoy 2 S= K 110 32/6
Lilly Sturesson - Berit Calissendorff Sven-Owe Andersson - Harry Nisell 3 Ö-2 K 100 28/10
Barbro Thormählen - Cecilia von Scheven Sven Mårtensson - Ewa Eriksson 3 Ö-1 5 50 26/12
Fredrik Norling - Hans Thormar Peggy Nyholm - Peter Buer 3 S-1 2 -50 19/19
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg Elena Ström - Erik Åsbrink 3 S-1 Kn -50 19/19
Lars Andersson - Tommy Eneqvist Mikael Lundin - Thomas Malmström 4 S-1 2 -50 19/19
Hans Alexandersson - Göran Ryman Gianpaolo Vigliar - Franciska Levy 4 S-1 K -50 19/19
Mi Andrén - Caroline Tesch Anders Björkman - Magnus Arve 3 S-1 Kn -50 19/19
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Anders Hellström - Michael Jungstedt 4 S-1 K -50 19/19
Micke Almgren - Anders d´Aquino Peder Hägg - Leif Hansson 4D S-1 2 -100 11/27
Ann-Britt Carlén - Elisabeth Nordling Leif Nilsson - Pär Rosén 3D S-1 K -100 11/27
Olle Blidholm - Fredrik Josephson Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 4D S-2 K -300 5/33
Tore Stormo - Ylva Strandberg Jerzy Kawa - Björn Gjörwell 4D S-2 10 -300 5/33
Tomas Winqvist - Gudrun Strandberg Max Ödlund - Bim Ödlund 4D S-2 K -300 5/33
Per Grivenfeldt - Claes Melin Bo Frögeli - Thomas Falk 4D S-2 2 -300 5/33
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson 3NTD S-3 2 -500 0/38