Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.03

Nord giv
Ö-V i zon
8763
Ekn54
108
872
kn
10876
Dkn32
EK54
E104
D92
964
D1093
KD952
K3
EK75
kn6

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N566107
S566107
Ö76735
V76735
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sonja Christensson - Ingegerd Jeppsson 4 S= E 420 52.0/0.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S+1 E 170 46.0/6.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+2 E 170 46.0/6.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+2 E 170 46.0/6.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 S+1 E 170 46.0/6.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Anita Persson - Grete Derand 3 S+1 D 170 46.0/6.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3 S= E 140 33.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S+1 E 140 33.0/19.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 S= E 140 33.0/19.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= K 140 33.0/19.0
Lennart Hammarholm - Anita Gullberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1 S+2 E 140 33.0/19.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3 S= E 140 33.0/19.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S+1 E 140 33.0/19.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf H.O. Thulin - Peter Moricz 2 S+1 E 140 33.0/19.0
Agneta Dunemark - Anita Ekberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1 S+1 E 110 22.0/30.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 S= E 110 22.0/30.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S= E 110 22.0/30.0
Stig Unoson - Ulla Öberg Anita Olofsson - Mona Berge 2NT Ö-1 9 100 18.0/34.0
Tommy Lööf - Thore Lindström Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S= 2 90 16.0/36.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S-1 E -50 8.0/44.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 E -50 8.0/44.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Mats Andersson - Claudia Sjöberg 4 S-1 E -50 8.0/44.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lars Friberg - Bengt Rickenstedt 3 S-1 Kn -50 8.0/44.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-1 E -50 8.0/44.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 S-1 E -50 8.0/44.0
Jan Schneider - Ester Schneider Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 S-1 K -50 8.0/44.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-2 E -100 0.0/52.0