Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » måndag 20/4 scratch 2015-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 20/4 scratch 2015-04-20

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.20

Öst giv
N-S i zon
965
kn2
E10762
1076
EKD3
108543
98
93
842
KD
KD53
ED85
kn107
E976
kn4
Kkn42

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N45333
S45333
Ö8710109
V871099
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Fredrik Bonde - Bibi Jönsson 3NT Ö-1 2 50 26.0/6.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT Ö-1 6 50 26.0/6.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Ann Lange 3NT Ö-1 2 50 26.0/6.0
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT V-1 2 50 26.0/6.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Grete Derand - Susanne Ramel 3NT V-1 7 50 26.0/6.0
Agneta Johansson - Ulf Pernvi Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT Ö-1 2 50 26.0/6.0
Gerda Sevonius - Ingrid Modén-Öberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT Ö-1 2 50 26.0/6.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Inga Derving - Ulla Nilborn 2NT Ö= 6 -120 17.0/15.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2NT Ö= 6 -120 17.0/15.0
Cornelia Tiller - Bengt Brynell Lotti Hellsten - Göran Ekelund 2NT Ö+1 2 -150 13.0/19.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Gerd Lindström - Goldy Ramklint 2NT Ö+1 2 -150 13.0/19.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö= 6 -400 9.0/23.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö= 2 -400 9.0/23.0
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Anita Olofsson - Monica Wester 4 V= 9 -420 6.0/26.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 6 -430 2.0/30.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT Ö+1 4 -430 2.0/30.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Erwin Wilhelm - Jan Öhman 3NT Ö+1 7 -430 2.0/30.0
Gunilla Wallin - Elsie Hägg     - -/14.7