Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Väst giv
ingen i zon
E62
KD873
85
K87
875
E965
kn10
Ekn92
D103
kn10
EK6432
104
Kkn94
42
D97
D653

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N75786
S75786
Ö67556
V67556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3 Ö-4 4 200 48/0
Susanne Ramel - Grete Derand Peter Moricz - Per Stahl 3 Ö-3 2 150 45/3
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Louise Nordlindh - Karin Sjögren 3 Ö-3 4 150 45/3
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N+1 E 140 41/7
Stig Unoson - Agneta Johansson Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3 S= E 140 41/7
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT V-2 7 100 33/15
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2NT V-2 7 100 33/15
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 Ö-2 4 100 33/15
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö-2 4 100 33/15
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö-2 4 100 33/15
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 2 Ö-2 4 100 33/15
Britt Lindberg - Åke Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT S= 2 90 26/22
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö-1 4 50 22/26
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 Ö-1 4 50 22/26
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö-1 4 50 22/26
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 N-1 3 -50 16/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 S-1 Kn -50 16/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-1 E -50 16/32
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lisa Engström - Sonja Christensson 2 Ö= 4 -90 11/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö= 4 -90 11/37
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Monica Almqvist 4 S-2 Kn -100 6/42
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2 N-2 E -100 6/42
Gunilla Ljung - Gun Bellander Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-2 E -100 6/42
Göran Nyqvist - Peter Perulf Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT V= K -120 2/46
Bo Johansson - Elsa Johansson Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT V+1 8 -150 0/48