Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Nord giv
N-S i zon
E3
10952
ED72
E106
KDkn8
E63
943
Kkn2
10976542

Kkn105
84

KDkn874
86
D9753

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N1171136
S1061136
Ö262105
V262105
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 5D S= 8 850 47/1
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lisa Engström - Sonja Christensson 5D S= K 850 47/1
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 N= 5 650 39/9
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 S= K 650 39/9
Björn Nilsén - Irene Nilsén Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 S+1 K 650 39/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 K 650 39/9
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Stig Unoson - Agneta Johansson 5 N= 10 650 39/9
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 S+1 K 650 39/9
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N= 10 620 32/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Nyqvist - Peter Perulf 5D Ö-2 8 300 30/18
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ingrid Wallin - Ann Lange 3 S+1 K 170 28/20
Peter Moricz - Per Stahl Mona Andersson - Monica Almqvist 5D Ö-1 6 100 22/26
Susanne Ramel - Grete Derand Anita Olofsson - Ulla Borgström 4D Ö-1 5 100 22/26
Britt Lindberg - Åke Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 5 Ö-2 K 100 22/26
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lotta Lundberg - Christina Niskanen 5D Ö-1 K 100 22/26
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5D Ö-1 K 100 22/26
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-1 8 50 13/35
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö-1 8 50 13/35
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Gunilla Ljung - Gun Bellander 5 Ö-1 6 50 13/35
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 4 Ö-1 K 50 13/35
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 S-1 K -100 8/40
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö= 8 -420 5/43
Marianne Servin - Ulla Öberg Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö= K -420 5/43
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Bonnie Clementsson - Mats Andersson 4D Ö= K -590 1/47
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D Ö= K -590 1/47