Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Väst giv
alla i zon
2
E10982
kn10532
K9
Kkn
kn5
98764
6532
ED1085
4
EKD
EDkn10
97643
KD763

874

Optimalt kontrakt: 5D N-1 -200
 NT
N041011
S041011
Ö1193108
V1093108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Ulla Borgström Mona Andersson - Monica Almqvist 5 V-3 E 300 45/3
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö-3 K 300 45/3
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 5 Ö-3 K 300 45/3
Per Boberg - Kerstin Boberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 V-3 2 300 45/3
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 5 V-2 9 200 38/10
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö-2 K 200 38/10
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D V-1 2 200 38/10
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Susanne Ramel - Grete Derand 4 V-1 2 100 28/20
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö-1 3 100 28/20
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö-1 K 100 28/20
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V-1 2 100 28/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö-1 K 100 28/20
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5 Ö-1 K 100 28/20
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-1 2 100 28/20
Britt Lindberg - Åke Lindström Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+3 8 -200 20/28
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Marianne Servin - Ulla Öberg 5 Ö= 7 -600 18/30
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö= K -620 16/32
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+1 7 -650 8/40
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö= 3 -650 8/40
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö+1 4 -650 8/40
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Peter Moricz - Per Stahl 4 Ö+1 K -650 8/40
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 K -650 8/40
Stig Unoson - Agneta Johansson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö+1 8 -650 8/40
Lisa Engström - Sonja Christensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 K -650 8/40
Gunilla Ljung - Gun Bellander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+2 4 -680 0/48