Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Syd giv
alla i zon
Dkn75
108
K10
E10973
3
Ekn6
9543
KDkn42
EK109642
K72
82
6
8
D9543
EDkn76
85

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N77746
S77746
Ö55597
V65597
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö-2 E 200 44/4
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-2 5 200 44/4
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 4 Ö-2 E 200 44/4
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 Ö-2 5 200 44/4
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-2 3 200 44/4
Peter Moricz - Per Stahl Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö-1 5 100 30/18
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Mona Andersson - Monica Almqvist 3 Ö-1 5 100 30/18
Anita Olofsson - Ulla Borgström Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö-1 4 100 30/18
Sven Grahn - Wiveca Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-1 8 100 30/18
Susanne Ramel - Grete Derand Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö-1 8 100 30/18
Britt Lindberg - Åke Lindström Per Boberg - Kerstin Boberg 3 Ö-1 E 100 30/18
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 E 100 30/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö-1 E 100 30/18
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö-1 E 100 30/18
Ove Jönsson - Thore Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 3 -100 20/28
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= 7 -110 18/30
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö+1 E -140 15/33
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Louise Nordlindh - Karin Sjögren 3 Ö= E -140 15/33
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT S-2 K -200 12/36
Stig Unoson - Agneta Johansson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-3 6 -300 10/38
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S-4 3 -400 7/41
Lisa Engström - Sonja Christensson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 N-4 E -400 7/41
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö= 8 -620 3/45
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 8 -620 3/45
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 Ö+1 E -650 0/48