Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
Ö-V i zon
42
K62
104
EKkn1094
Ekn10
kn873
K6
8632
K9873
E95
Ekn932
D65
D104
D875
D75

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N73424
S73424
Ö6109117
V6109117
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3 Ö-1 5 100 45/3
Stig Unoson - Agneta Johansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 5 100 45/3
Ingrid Wallin - Ann Lange Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö-1 5 100 45/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 D 100 45/3
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 E -50 39/9
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 N-1 9 -50 39/9
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N-2 9 -100 33/15
Anitha Lindgren - Marian Krook Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-2 E -100 33/15
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N-2 E -100 33/15
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N-2 7 -100 33/15
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö= 5 -140 27/21
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3 Ö= 5 -140 27/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Lisa Engström - Sonja Christensson 5 N-3 E -150 23/25
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 N-3 E -150 23/25
Peter Moricz - Per Stahl Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+1 5 -170 17/31
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Susanne Ramel - Grete Derand 2 Ö+2 7 -170 17/31
Göran Nyqvist - Peter Perulf Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 Ö+2 5 -170 17/31
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+1 5 -170 17/31
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V+2 5 -200 12/36
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 5D N-3 E -500 10/38
Gunilla Ljung - Gun Bellander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= 5 -620 7/41
Anders Olsson - Sten Ahlgren Louise Nordlindh - Karin Sjögren 4 V= 7 -620 7/41
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5 Ö= D -650 2/46
Mona Andersson - Monica Almqvist Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö+1 4 -650 2/46
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+1 5 -650 2/46