Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Nord giv
N-S i zon
ED1094
kn954
86
D4
87

KD10543
Kkn863
K632
K2
E97
E1075
kn5
ED108763
kn2
92

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N11862
S11862
Ö1212555
V1212555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Ann Lange Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-4 E 200 48/0
Peter Moricz - Per Stahl Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S= K 140 45/3
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+1 K 140 45/3
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Ove Jönsson - Thore Lindström 3 Ö-2 E 100 42/6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 N-1 7 -100 39/9
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 4 S-1 K -100 39/9
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Susanne Ramel - Grete Derand 4 Ö+1 E -150 36/12
Göran Nyqvist - Peter Perulf Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 S-2 7 -200 33/15
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S-2 8 -200 33/15
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 V= Kn -400 28/20
Anders Olsson - Sten Ahlgren Louise Nordlindh - Karin Sjögren 5 V= 5 -400 28/20
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 V= 5 -400 28/20
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bonnie Clementsson - Mats Andersson 5 Ö+1 9 -420 15/33
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 Ö+1 Kn -420 15/33
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5 V+1 E -420 15/33
Anitha Lindgren - Marian Krook Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 5 Ö+1 E -420 15/33
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 5 V+1 E -420 15/33
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 5 V+1 5 -420 15/33
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 V+1 4 -420 15/33
Marianne Servin - Ulla Öberg Lisa Engström - Sonja Christensson 5 Ö+1 E -420 15/33
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Britt Lindberg - Åke Lindström 5 V+1 4 -420 15/33
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V+1 E -420 15/33
Stig Unoson - Agneta Johansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5D V= 4 -550 4/44
Mona Andersson - Monica Almqvist Bo Johansson - Elsa Johansson 4D S-3 K -800 2/46
Gunilla Ljung - Gun Bellander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 Ö= E -920 0/48