Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Väst giv
alla i zon
9643
Dkn743
953
8
87
52
Dkn8642
EK10
E105
96
EK7
Dkn432
KDkn2
EK108
10
9765

Optimalt kontrakt: 5D N-1 -200
 NT
N111091
S111091
Ö1111348
V1111348
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+1 E 170 44/4
Anitha Lindgren - Marian Krook Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 N+1 E 170 44/4
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anita Olofsson - Ulla Borgström 3 N+1 E 170 44/4
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N+1 E 170 44/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3 N+1 E 170 44/4
Peter Moricz - Per Stahl Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 S= E 110 38/10
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mona Andersson - Monica Almqvist 2NT Ö= E -120 36/12
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V+1 D -150 26/22
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V+2 3 -150 26/22
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö+2 E -150 26/22
Susanne Ramel - Grete Derand Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3 Ö+2 E -150 26/22
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V+1 4 -150 26/22
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 Ö+2 E -150 26/22
Per Boberg - Kerstin Boberg Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 Ö+2 E -150 26/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V+2 D -150 26/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Louise Nordlindh - Karin Sjögren 4 V+1 D -150 26/22
Göran Nyqvist - Peter Perulf Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 V+2 8 -170 14/34
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V+2 8 -170 14/34
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Ove Jönsson - Thore Lindström 1 Ö+5 K -170 14/34
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3D S-1 E -200 10/38
Ingrid Wallin - Ann Lange Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2NT Ö+5 K -270 8/40
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5 V= 7 -600 6/42
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Agneta Johansson 5 V+1 8 -620 4/44
Gunilla Ljung - Gun Bellander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+3 K -690 1/47
Marianne Servin - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+3 E -690 1/47