Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Syd giv
Ö-V i zon
Dkn762
K108
54
K102
E943
962
E82
D95
K105
D543
D97
876
8
Ekn7
Kkn1063
Ekn43

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N1111999
S1111999
Ö22443
V22443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT N+2 3 460 48/0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N+1 4 430 43/5
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3NT N+1 4 430 43/5
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT N+1 6 430 43/5
Per Boberg - Kerstin Boberg Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT N+1 3 430 43/5
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 3 400 36/12
Susanne Ramel - Grete Derand Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3NT N= 6 400 36/12
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Agneta Johansson 3NT N= 3 400 36/12
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisa Engström - Sonja Christensson 2 V-3 5 300 32/16
Göran Nyqvist - Peter Perulf Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S+3 3 180 30/18
Bo Johansson - Elsa Johansson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT S+1 3 150 25/23
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anita Olofsson - Ulla Borgström 1NT S+2 9 150 25/23
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S+3 E 150 25/23
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Louise Nordlindh - Karin Sjögren 2NT N+1 8 150 25/23
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 S+2 9 130 20/28
Peter Moricz - Per Stahl Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S+1 4 120 18/30
Marianne Servin - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S+1 9 110 15/33
Ingrid Wallin - Ann Lange Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 S+1 9 110 15/33
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S-1 3 -50 8/40
Anitha Lindgren - Marian Krook Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2NT S-1 9 -50 8/40
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 2NT N-1 6 -50 8/40
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Ove Jönsson - Thore Lindström 5 S-1 E -50 8/40
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N-1 8 -50 8/40
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT N-2 3 -100 1/47
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N-2 3 -100 1/47