Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Syd giv
N-S i zon
ED108652

D
ED983
9
843
E76532
742
K43
EKkn65
kn9
kn105
kn7
D10972
K1084
K6

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1178119
S1178119
Ö26524
V26524
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4D Ö-5 Kn 1100 48/0
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 N= E 650 29/19
Bo Johansson - Elsa Johansson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+1 E 650 29/19
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+1 E 650 29/19
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 N+1 E 650 29/19
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Mona Andersson - Monica Almqvist 4 N+1 E 650 29/19
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 N+1 E 650 29/19
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Anita Olofsson - Ulla Borgström 4 N+1 E 650 29/19
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 E 650 29/19
Britt Lindberg - Åke Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+1 E 650 29/19
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Louise Nordlindh - Karin Sjögren 4 N+1 E 650 29/19
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ingrid Wallin - Ann Lange 4 N+1 E 650 29/19
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N+1 E 650 29/19
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N+1 E 650 29/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 E 650 29/19
Stig Unoson - Agneta Johansson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N+1 E 650 29/19
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N+1 E 650 29/19
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 E 650 29/19
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+1 E 650 29/19
Peter Moricz - Per Stahl Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N= K 620 7/41
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N= E 620 7/41
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 4 N= E 620 7/41
Per Boberg - Kerstin Boberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 4 N= E 620 7/41
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N+3 E 200 2/46
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6 N-1 E -100 0/48