Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
ingen i zon
854
ED
kn1043
ED87
Ekn
kn6543
ED72
104
K10972
K1087
K9
62
D63
92
865
Kkn953

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N64225
S64236
Ö7910107
V7910107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V-1 5 50 46/2
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 4 V-1 Kn 50 46/2
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Louise Nordlindh - Karin Sjögren 4 V-1 7 50 46/2
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S-1 2 -50 42/6
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1 Ö+2 5 -140 37/11
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 V+1 E -140 37/11
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V+1 7 -140 37/11
Lisa Engström - Sonja Christensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= E -140 37/11
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N-3 K -150 32/16
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 V+1 E -170 26/22
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+1 E -170 26/22
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ove Jönsson - Thore Lindström 3 V+1 E -170 26/22
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V+1 7 -170 26/22
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 V+1 7 -170 26/22
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bonnie Clementsson - Mats Andersson 4 S-4 5 -200 19/29
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V+2 8 -200 19/29
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 V+3 7 -230 12/36
Peter Moricz - Per Stahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V+4 4 -230 12/36
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+4 4 -230 12/36
Anitha Lindgren - Marian Krook Anita Olofsson - Ulla Borgström 3 V+3 8 -230 12/36
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V+3 8 -230 12/36
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Susanne Ramel - Grete Derand 4 V= E -420 4/44
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bo Johansson - Elsa Johansson 4 V= 3 -420 4/44
Ingrid Wallin - Ann Lange Stig Unoson - Agneta Johansson 4 Ö= Kn -420 4/44
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 V+1 Kn -450 0/48