Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Väst giv
N-S i zon
E1052
K106
D84
1082
D7643
kn3
K3
EDkn9
Kkn9
874
kn10752
76
8
ED952
E96
K543

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N87958
S97958
Ö46485
V46485
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Ramel - Grete Derand Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S= 3 620 48/0
Peter Moricz - Per Stahl Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S+2 E 200 46/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Monica Almqvist 3 V-3 6 150 43/5
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V-3 K 150 43/5
Anita Olofsson - Ulla Borgström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S= 3 140 39/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= 7 140 39/9
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 2NT N= 9 120 36/12
Bo Johansson - Elsa Johansson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 V-2 4 100 29/19
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 V-2 6 100 29/19
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 V-2 6 100 29/19
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V-2 6 100 29/19
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V-2 6 100 29/19
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2D V-1 6 100 29/19
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 V-1 2 50 18/30
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 V-1 6 50 18/30
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 6 50 18/30
Anders Olsson - Sten Ahlgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V-1 6 50 18/30
Stig Unoson - Agneta Johansson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 V-1 K 50 18/30
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S-1 E -100 9/39
Ove Jönsson - Thore Lindström Marianne Servin - Ulla Öberg 3 S-1 6 -100 9/39
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S-1 6 -100 9/39
Lisa Engström - Sonja Christensson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 5 S-1 E -100 9/39
Björn Nilsén - Irene Nilsén Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 2 V= 6 -110 4/44
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-2 Kn -200 2/46
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 2D V= 6 -470 0/48