Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
732
KDkn108652
10
kn
#
EKD8
9
Kkn8
K8754
#
kn10654
43
ED9765
#
9
E7
432
ED109632

Optimalt kontrakt: 7D N-3 -500
 NT
N711012
S711002
Ö6113124
V6113124
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Erlandsson - Martin Gårdrup Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 E 450 50.0/0.0
Christer Ekberg - Per Stahl Mona Berge - Wiviann Hassel 4 N= E 420 48.0/2.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -50 41.0/9.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N-1 E -50 41.0/9.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N-1 Kn -50 41.0/9.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N-1 E -50 41.0/9.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N-1 Kn -50 41.0/9.0
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N-1 E -50 41.0/9.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D N-1 6 -100 33.0/17.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N-2 Kn -100 33.0/17.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Rolf Bergström - Rolf Bergström 5D N-2 E -300 30.0/20.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Lars Jarming - Monica Lannerud 4 Ö+2 E -480 19.0/31.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 Ö+1 E -480 19.0/31.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Monica Almqvist 4 V+2 10 -480 19.0/31.0
Sonja Christensson - Lisa Engström Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 V+1 K -480 19.0/31.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ove Jönsson - Thore Lindström 5 V+1 10 -480 19.0/31.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+2 E -480 19.0/31.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 5 Ö+1 E -480 19.0/31.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 V+2 10 -480 19.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 V+2 Kn -480 19.0/31.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Erwin Wilhelm - Jan Öhman 5 Ö+1 E -480 19.0/31.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Stig Unoson - Ulf Schjånberg 5 Ö+2 E -510 7.0/43.0
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 4 Ö+3 E -510 7.0/43.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D Ö+1 E -750 4.0/46.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D S-4 E -800 2.0/48.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 6 Ö+1 E -1010 0.0/50.0
Lena Rodowski - Bengt Olsson     - 24.8/-