Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
92
EK32
10987
K73
#
E10764
765
Kkn
Ekn6
#
KD
kn98
E642
D1052
#
kn853
D104
D53
984

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N35545
S35545
Ö97898
V97898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sonja Christensson - Lisa Engström 3NT Ö-3 4 150 47.0/3.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Mona Andersson - Monica Almqvist 5 Ö-3 9 150 47.0/3.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT V-3 2 150 47.0/3.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Mona Berge - Wiviann Hassel 4 V-3 E 150 47.0/3.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö-2 3 100 38.0/12.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 4 V-2 K 100 38.0/12.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-2 E 100 38.0/12.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 V-2 E 100 38.0/12.0
Christer Ekberg - Per Stahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V-2 10 100 38.0/12.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 3 V-1 E 50 23.0/27.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V-1 E 50 23.0/27.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö-1 4 50 23.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö-1 9 50 23.0/27.0
Ove Jönsson - Thore Lindström Johan Erlandsson - Martin Gårdrup 3NT Ö-1 3 50 23.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-1 4 50 23.0/27.0
Lena Rodowski - Bengt Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö-1 5 50 23.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT Ö-1 3 50 23.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö-1 3 50 23.0/27.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö-1 3 50 23.0/27.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 4 -90 11.0/39.0
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö= 9 -90 11.0/39.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ester Schneider - Eva Olsberg 3 V= E -110 6.0/44.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V= K -110 6.0/44.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V+1 Kn -110 6.0/44.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Björn Nilsén - Irene Nilsén 2NT Ö= 9 -120 2.0/48.0
Rolf Bergström - Rolf Bergström Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2NT Ö+1 3 -150 0.0/50.0
Lotta Lundberg - Christina Niskanen     - -/27.4