Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EK842
E1063
E4
54
#
Dkn93
9752
1075
107
#
1065
84
KD632
Ekn9
#
7
KDkn
kn98
KD8632

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N11811911
S1171198
Ö25242
V15231
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT N+2 7 660 50.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 N+1 K 650 47.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Berge - Wiviann Hassel 4 N+1 K 650 47.0/3.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N= 8 620 41.0/9.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N= K 620 41.0/9.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N= 7 620 41.0/9.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 4 N= K 620 41.0/9.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 2 600 35.0/15.0
Ove Jönsson - Thore Lindström Lena Rodowski - Bengt Olsson 3NT N= 2 600 35.0/15.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S+1 5 130 31.0/19.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Erwin Wilhelm - Jan Öhman 3 S+1 10 130 31.0/19.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Sonja Christensson - Lisa Engström 3 S= 10 110 27.0/23.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 3 S= 7 110 27.0/23.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S-1 7 -100 13.0/37.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 5 S-1 5 -100 13.0/37.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT S-1 5 -100 13.0/37.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 N-1 10 -100 13.0/37.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3NT N-1 3 -100 13.0/37.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-1 K -100 13.0/37.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Christer Ekberg - Per Stahl 4 N-1 K -100 13.0/37.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N-1 2 -100 13.0/37.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT N-1 3 -100 13.0/37.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N-1 K -100 13.0/37.0
Johan Erlandsson - Martin Gårdrup Rolf Bergström - Rolf Bergström 3NT S-1 5 -100 13.0/37.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N-1 3 -100 13.0/37.0
Mona Andersson - Monica Almqvist Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N-3 K -300 0.0/50.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg     - 24.7/-