Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
D103
863
D1087
D95
#
kn8654
E102
942
76
#
EK9
D975
Ekn65
kn3
#
72
Kkn4
K3
EK10842

Optimalt kontrakt: 2NTD S-1 -100
 NT
N86547
S86547
Ö47785
V47785
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT Ö-4 E 200 50.0/0.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Rodowski - Bengt Olsson 4 Ö-3 K 150 48.0/2.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 3 S+1 2 130 46.0/4.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 S+1 2 110 38.0/12.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+1 E 110 38.0/12.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 4 110 38.0/12.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 S= E 110 38.0/12.0
Ove Jönsson - Thore Lindström Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 S= 6 110 38.0/12.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 S= E 110 38.0/12.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Christer Ekberg - Per Stahl 3 S= 6 110 38.0/12.0
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Lars Jarming - Monica Lannerud 3 V-2 5 100 29.0/21.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V-2 D 100 29.0/21.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 S= 6 90 25.0/25.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Erwin Wilhelm - Jan Öhman 1NT S= 5 90 25.0/25.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT Ö-1 E 50 18.0/32.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Mona Andersson - Monica Almqvist 3 V-1 D 50 18.0/32.0
Sonja Christensson - Lisa Engström Åke Lindström - Britt Lindberg 2 V-1 D 50 18.0/32.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 Ö-1 E 50 18.0/32.0
Johan Erlandsson - Martin Gårdrup Mona Berge - Wiviann Hassel 3 V-1 5 50 18.0/32.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ester Schneider - Eva Olsberg 2 N-2 Kn -100 11.0/39.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3 S-2 7 -100 11.0/39.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V= 5 -110 8.0/42.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 D -140 4.0/46.0
Rolf Bergström - Rolf Bergström Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+1 D -140 4.0/46.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 V= 5 -140 4.0/46.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N-3 E -150 0.0/50.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh     - 27.1/-