Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Dkn8
954
ED1087
83
#
E104
K73
963
9654
#
753
kn106
K542
KDkn
#
K962
ED82
kn
E1072

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N891098
S891098
Ö54344
V44344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Sonja Christensson - Lisa Engström 1NT N+2 K 150 46.0/4.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT S+1 9 150 46.0/4.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT N+2 K 150 46.0/4.0
Johan Erlandsson - Martin Gårdrup Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT N+2 K 150 46.0/4.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT N+2 K 150 46.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S= 4 140 37.0/13.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 1 S+2 6 140 37.0/13.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rolf Bergström - Rolf Bergström 2 S+1 4 140 37.0/13.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 S+1 3 140 37.0/13.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT N+1 Kn 120 25.0/25.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT S= 4 120 25.0/25.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT N+1 2 120 25.0/25.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT S+1 4 120 25.0/25.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Mona Andersson - Monica Almqvist 2NT S= 4 120 25.0/25.0
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N+1 K 120 25.0/25.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT N+1 2 120 25.0/25.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT N+1 5 120 25.0/25.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 1NT S= 4 90 12.0/38.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT N= 3 90 12.0/38.0
Christer Ekberg - Per Stahl Lena Rodowski - Bengt Olsson 1NT N= K 90 12.0/38.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotta Lundberg - Christina Niskanen 1NT N= K 90 12.0/38.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ove Jönsson - Thore Lindström 1NT N= K 90 12.0/38.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars Jarming - Monica Lannerud 2NT S-1 6 -100 3.0/47.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N-1 K -100 3.0/47.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S-1 9 -100 3.0/47.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mona Berge - Wiviann Hassel 3NT N-1 K -100 3.0/47.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - 23.8/-