Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-05-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-05-20

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2015.05.20

Väst giv
ingen i zon
E743
kn109752
kn10
5
86
D4
D43
K109642
Kkn92
E
E972
EDkn7
D105
K863
K865
83

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Birgitta Petersson - GunBritt Beijbom 3 N= 5 140 57.0/1.0
Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées 3 N= Kn 140 57.0/1.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 3NT V-2 7 100 52.0/6.0
Michael Jungstedt - Tomoko Hansen Elena Ström - Irene Rune 1 Ö-2 8 100 52.0/6.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Viviann Rosenlund - Gill Norberg 3NT Ö-2 3 100 52.0/6.0
Laijla Sjölander - Marianne Näslund Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam 3NT Ö-1 3 50 43.0/15.0
Olle Fahlén - Roger Boström Birger Bogstag - Rune Strand 3NT Ö-1 6 50 43.0/15.0
Åsel Floderus - Christine Hargevik Kerstin Westberg - Birgitta Bremer 5 Ö-1 3 50 43.0/15.0
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Ulla Edström - Bengt Marcusson 3NT V-1 Kn 50 43.0/15.0
Karin Lagerkvist - Arne Svensson Leif Nilsson - Peter Nordén 3NT Ö-1 6 50 43.0/15.0
Birgitta Horn af Åminne - Anita Deckel Anders Björkman - Yvonne Flodqvist 5 Ö-1 K 50 43.0/15.0
Nils Ahlén - Tore Baars Olle Magnuson - Milly Holmgren 3 N-1 E -50 36.0/22.0
(SPA) Albert Sola - (SPA) Jolanta Abrigo Ulla Gräns - Siv Önefäldt 3 V+2 Kn -150 30.0/28.0
Gunnar Ericsson - Jan Nelson Marianne Stockman - Ruth Mogård 2 V+3 Kn -150 30.0/28.0
Elisabeth Forsell - Florence Bodin Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson 4 V+1 Kn -150 30.0/28.0
Helga Lagergren - Thure Söderberg Jan Christiernin - Gösta Thorén 4 Ö+1 3 -150 30.0/28.0
Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 3 Ö+2 6 -150 30.0/28.0
Margareta Winell - Tomas Clason Peter Ahlström - Göran Sundeman 2 Ö+4 6 -170 24.0/34.0
Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman Jane Ellner - Ellen Norman 5 Ö= 6 -400 16.0/42.0
Jan Nordlund - Inger Söderin Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg 3NT V= Kn -400 16.0/42.0
Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer Eva Klingspor - Berit Strandberg 5 Ö= 3 -400 16.0/42.0
Johannes Norrby - Eva Aadde Ulf Wilkenson - Karl-Erik Westling 3NT V= Kn -400 16.0/42.0
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Sigvard Carlefred - Stig Litzén 3NT Ö= 6 -400 16.0/42.0
Margit Henriksson - Ann Lindquist Hans Alexandersson - Peter Flodqvist 3NT Ö= 6 -400 16.0/42.0
Ulla Robin - Carin Stenberg Birgitta Rasch - Eva Löwenthal 3NT V= 10 -400 16.0/42.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg 5 V+1 E -420 8.0/50.0
Birgitta Wallin - Marianne Petri Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT V+1 Kn -430 5.0/53.0
Fred Norling - Lars Dahlin Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 3NT Ö+1 6 -430 5.0/53.0
Anneliese Schapira - Ingrid Stockman Thomas Magnusson - Lars Nilsson 3NT Ö+2 3 -460 1.0/57.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Kerstin Grandell - Eva Backhammar 3NT Ö+2 6 -460 1.0/57.0